НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Зброя масового постачання очок ###

Зброя масового постачання очок
© Руслан Гунчак

Доволі дивна тенденція українських прем'єр-лігових клубів - не звертати увагу на футболістів першої ліги - нині дивує найбільше. Допоки там гратимуть такі майстри, як Руслан Гунчак, така політика клубів найвищого ешелону вважатиметься невиправданою. До того ж, не одним Гунчаком багата наша першість. Хто цікавиться першою лігою, знає це напевно.

За словами головного тренера «Буковини» Вадима Зайця, напередодні нинішнього сезону трансферна робота клубу увінчалася значним успіхом. Більш того, тренер вважає, що в «Буковині» зібралися практично найсильніші гравці першої ліги. І якщо вже йдеться про «найсильніших», підтримаю думку наставника принаймні щодо одного його підопічного, про якого йтиметься далі.

Щоби запросити Руслана до його рідної «Буковини», одного бажання футболіста було замало. Тому керівництво доклало чималих зусиль, аби той таки погодився на переїзд до України з Азербайджану, створивши гравцеві гідні умови для роботи.

І якщо тренер дуже хотів бачити цього футболіста на початку сезону, уявіть собі, що він відчуває тепер, коли найкращого нині гравця першої ліги будь-якої миті можуть «спокусити» клуби прем'єр-ліги чи принаймні лідери ліги першої? Переоцінити той суттєвий вклад в успішний виступ чернівецького клубу в осінній частині змагань саме цього футболіста доволі складно — найкращий бомбардир першої ліги з 13 голами став справжнім лідером колективу не лише на полі, а й поза його межами — «жива легенда чернівецького футболу», як сказав Вадим Заяць, і що тут додати?

А тепер спробуймо згадати всі голи Гунчака, яких він «наклепав» бісову дюжину, та за допомогою елементарних математичних підрахунків поговоримо про доволі суб'єктивну, зате фактажну кількість очок, яку приніс «Буковині» Руслан саме своїми забитими м'ячами. Сподіваємося, число «13» стане для нього щасливим і надалі.

Перші три тури чемпіонату 35-й номер чернівчан не забивав, набираючи, так би мовити, форму та готуючи вболівальників до голепаду.

Уперше та удруге Руслан забив в Охтирці тамтешньому «Нафтовику-Укрнафті» в четвертому турі. «Буковина» поступалася по ходу зустрічі за грою та результатом — на табло було 2:1 на користь господарів, коли чернівчани взялися виконувати кутовий з правого флангу. Його, як ви вже здогадалися, замкнув на дальній стійці Гунчак. Сталося це на 77 хвилині, і цьому голу підопічні Зайця раділи, мов діти. Але чекав на них ще більший сплеск емоцій, про що вони ще не здогадувалися. У швидкій контратаці на останній доданій хвилині гри Руслан отримав м'яч від партнера в не надто зручній ситуації, проте вирішив таки пробити з чотирнадцяти метрів по діагоналі в дальній кут — удар виявився сильним та не менш точним. Гра так і закінчилася з рахунком 3:2 на користь «Буковини», а Руслан фактично став героєм матчу.

Після цього Руслан знову примовк на два тури, в яких, до слова, його команда обіграла «Ниву» та «Динамо-2». У наступному турі «Буковина» вдома приймала «Кримтеплицю», і Руслан на 35 хвилині зрівняв рахунок у матчі ударом з лінії карного майданчику. Проте команда в другому таймі таки пропустила вдруге та поступилася з рахунком 1:2. Утім гол Руслана знову давав команді можливість заробити принаймні одне очко. Одначе команда його не заробила, тож і Руслану як гравцю командному не будемо записувати заліковий пункт до активу.

Наступний же тур запам'ятається чернівецьким глядачам надовго — підопічні Зайця вдома обіграли фаворита першої ліги «Олександрію». Перший тайм закінчився з рахунком 2:1 на користь господарів, а на початку другого тайму Гунчак забив свій четвертий м'яч у сезоні, зробивши шанси олександрійців на камбек мізерними. Чи варто говорити про те, що саме гол Руслана став визначальним у грі?

Надалі після поразки на виїзді від «Чорноморця» з рахунком 0:3 (практично єдиний матч, провалений чернівчанами), команда в десятому турі приймала «Прикарпаття», і за рахунку 1:1 Руслан на 66 хвилині знову забиває після кутового переможний у зустрічі м'яч.

Таким чином, за стартові десять турів Гунчак забивав п'ять разів. У наступних десяти — вісім, а це, до слова, ледь не щоматчу.

Наступний тур «Буковина» проводила в Калініному, де завдяки єдиному голу в матчі Гунчака на 44-й хвилині обіграла тамтешній «Фенікс-Іллічівець» (докризовий, а отже, непоступливий). На рахунку Руслана чергові три очки, які він зумів забезпечити своїй команді блискучим ударом зі штрафного метрів з двадцяти п'яти, підкрутивши м'яч у верхній кут воріт.

Далі — ще цікавіше. У домашній грі проти «Арсеналу» чернівчани відігралися лише по перерві, а гол Гунчака на 71 хвилині став переможним у зустрічі. До активу Гунчака знову запишемо три залікових пункти.

Далі «Буковина» двічі поступилася: спочатку підопічні Зайця програли «Титану», потому — «Львову». А в 15 турі зустрічалися в Кіровограді з «Зіркою», де зіграли внічию 3:3. Руслан Гунчак у тому матчі забивав двічі, причому перший свій м'яч він забив за рахунку 2:1 на користь «Зірки» — після навісу/прострілу з лівого флангу, прийнявши м'яч на груди, невідпорно пробив у самісінький кут воріт суперника. А другий свій м'яч у цій грі він забив на 83 хвилині, завершивши ударом головою подачу з лівого флангу, на якому найчастіше в першій частині змагань діяв Сантрапинських, зробивши рахунок 3:2 на користь своєї команди. Утім, вона таки пропустила за кілька хвилин до закінчення гри. На рахунок Руслану запишемо принаймні одне очко.

У 16 турі «Буковина» вдома розтрощила «Сталь», на рахунку Руслана — третій м'яч своєї команди (рахунок став тоді 3:0), а сам матч закінчився з рахунком 3:1, при чому один м'яч алчевці відквитали одразу після гола Гунчака. У 17 турі чернівчани гостювали в Ужгороді та, здавалося, програвали в одні ворота, однак гол Гунчака надихнув партнерів на більше, і «Буковина» таки зрівняла рахунок зусиллями Сергія Басова.

19 тур увінчався черговим голом Гунчака, але його вагомість годі переоцінити. Його команда поступалася 0:1 у домашньому матчі проти «Енергетика», і гол Руслана на 90+2 хвилині був дуже важливим. Утім уже на 90+7 (!) хвилині «Буковина» вирвала перемогу — 2:1. На рахунок Руслана записуємо принаймні один пункт.

Підсумовуючи, зазначу, що через брак можливостей щодо перегляду всіх матчів першої ліги за участі «Буковини», не йдеться про голеві передачі Гунчака, до всього ж, рахував я лише м'ячі, які змінювали ситуацію щодо набраних очок «Буковиною», в той час як немало важливих м'ячів Руслан забивав і поза цими межами. Як, наприклад, «Закарпаттю» чи «Зірці».

Цифри: з 32 командних м'ячів на рахунку Руслана 13 —це 40,6% (і це — граючи на позиції опорного півзахисника та плеймейкера). Водночас нападники команди Маковійчук і Коробкін на двох забили всього вісім м'ячів.

Із 33 командних очок голи Руслана принесли команді 14 — це 42,4% (не враховуючи м'ячі, які лише змінювали рахунок, не впливаючи на результат, який приносив би залікові пункти). Без них «Буковина» була б нині на 15 місці...

Варто додати, що нині питання щодо того, чи залишиться Гунчак у «Буковині», відкрите. І, якщо бути відвертим, хотілося б побачити найкращого бомбардира першої ліги в прем'єр-лізі. Гадаю, там би він не загубився.

Анатолій ВОЛКОВ, газета «Український футбол»