НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Первая лига. Буковина - Динамо-2 2:1. Дебютант + ветеран = перемога! ###

«Буковина» Чернівці – «Динамо-2» (Київ) - 2:1 (2:0)

17 вересня. СОУ «Буковина».

Арбітр – А. Яблонський (Тернопіль). Асистенти арбітра – А. Приймачук (Рівне), Т. Соломчак (Тернопіль). Четвертий арбітр – М. Маланчук (Чернівці). Інспектор ФФУ – О. Шмігельський (Львів).

«Буковина»: О. Мусієнко, В. Мельник (к/к), О. Керчу, С. Басов, О. Вечтомов, Р. Дорош (А. Даньків, 82), О. Артьоменко (В. Рудченко, 69), І. Мельник (Є. Ушаков, 56), Р. Гунчак, , С. Маковійчук, О. Семенюк (В. Олефір, 91). Гол. тренер – Вадим Заяць.

«Динамо-2»: А. Кічак, О. Допілка, А. Бутенін (О. Фостяк, 72), Є. Новак (к/к), Д. Кушніров, Є. Морозенко, Є. Макаренко (Я. Прокіпчук, 46), Д. Суарес, В. Коваль, А. Сухоцький, В. Гемега (І. Мединський, 68). Гол. тренер – Андрій Гусін .

Голи: І. Мельник (16) – 1:0, С. Маковійчук (27) – 2:0, Я. Прокіпчук (50) – 2:1.

Попередження: Морозенко («Динамо-2», 15), Басов («Буковина», 19), Є. Новак («Динамо-2», 20), О. Допілка («Динамо-2», 84).

Після повернення у першу вітчизняну лігу чернівецька «Буковина», напевно, дуже «полюбила» в якості суперника другу команду київського «Динамо». Мікродуель суперників у минулому сезоні завершилася двома перемогами чернівчан, які залишили свої ворота для київських опонентів «на замку». Скоріше за все, саме цей фактор став вирішальним у настрої як «Буковини», так і її вболівальників перед черговим протистоянням «Буко» та «Динамо-2»: спокій, оптимізм, і, можливо, ейфорія панували на чернівецькому стадіоні вже напередодні матчу.

Гра розпочалася розвідками обидвох суперників, які не поспішали йти на загострення. Перші пристрілки відбулися наприкінці першої десятихвилинки: спочатку Коваль вийшов на ударну позицію і небезпечно пробив по воротах Мусієнка – м’яч пішов набагато вище воріт. А вже через хвилину, після першого кутового в матчі, який подав Семенюк, гравці «Буковини» розіграли м’яча і атаку завершив Гунчак – після його пострілу в рамці чітко зіграв Кічак.

Багато боротьби було в центрі поля, де ніхто з суперників не хотів поступатися, але ще чіткіше грав захист киян та чернівчан, фактично не даючи нападникам жодної нагоди для результативного удару. При такій грі важливим фактором постають стандартні положення, яких, зважаючи на жорстку боротьбу, було вдосталь. Одним із них скористалися господарі: на 16 хвилині «шкіряного» з правого флангу було подано у штрафний майданчик киян, де краще всіх зорієнтувався невисокий на зріст Ігор Мельник, який чітко та влучно зіграв головою. У Кічака не було жодних шансів виправити помилку своїх захисників, що без догляду залишили нападника господарів перед власними воротами. 1:0, і «Буковині» знову вдається засмутити другу динамівську команду! Є перший гол молодого дебютанта чернівчан у цьому сезоні!

На 20 хвилині на дальній удар зважився Гунчак, який в цьому матчі грав на незвичній для себе позиції опорника, та гармата кращого гравця першої ліги минулого сезону вистрілила значно вище воріт. Наступні 6-7 хвилин у матчі пройшли «без воріт» - знову багато боротьби при доволі непоганих швидкостях, та чернівчани вирішили виправити цю ситуацію. Швидку атаку правим флангом, яку розвив Вечтомов, продовжили Артьоменко та Семенюк, і перший з них чітко зіграв на досвідченого улюбленця чернівецьких уболівальників – Маковійчука. А там – справа техніки. Степан обіграв опонента і влучно пробив по воротах «Динамо». 2:0 на 27 хвилині, і «Буковина» впевнено веде у рахунку, використовуючи власні моменти, водночас не допускаючи динамівців до небезпечних моментів у власних воріт.

Через п’ять хвилин прохід Коваля правим флангом динамівської атаки закінчився гострим чи то пасом,чи то прострілом, чи то ударом в межах штрафного майданчика по воротах Мусієнка. Воротар «Буко» не очікував такого розвитку подій, та м’яч пройшов поряд зі штангою. Господарі відповіли на це масованою атакою, яка призвела до кутового, та ніяких дивідендів чернівчанам це не принесло. На 38 хвилині Ігор Мельник знову виграв боротьбу на другому поверсі, та цього разу на місці був Кічак.

До кінця першого тайму «Буковина» створила ще декілька непоганих моментів, та удару Семенюка бракувало точності, навіс Гунчака перервав кіпер динамівців, а Маковійчуку відверто не вдався удар з «убойної» позиції. Крапку першої половини зустрічі могли поставити гості, але Дієго Суарес не встиг замкнути доволі перспективний простріл партнерів зліва.

Другий тайм розпочала затяжна атака чернівчан. Завершував її Керчу, та м’яч вже вкотре пішов вище воріт. А на п’ятій хвилині глядачі побачили третій гол у матчі. Забили його… динамівці. Прокіпчук, який щойно вийшов на заміну, обіграв опонента і підступним крученим ударом «розпечатав» ворота Мусієнка. 2:1, і в «Динамо» з’явився шанс витягнути, здавалося б, вже програну гру. І гості пішли вперед. На 9 хвилині динамівці пройшли лівим флангом, та боковий суддя зафіксував офсайд. Через дві хвилини захисники «Буковини» перервали швидкий прохід Гемеги і тим самим розпочали контратаку своєї команди. Нажаль для чернівецьких вболівальників щойно замінившому автора першого голу Ігора Мельника Ушакову не вдався простріл вздовж воріт динамівців – м’яч забрав Кічак.

Через хвилину він же не встиг завершити атаку «Буковини» після кутового, а на 14 хвилині черговий удар Гунчака з-за меж штрафного майданчика взяв Кічак.

Наступного моменту прийшлося чекати сім хвилин. Багатоходівка «Динамо» Суарес – Прокіпчук – Гемега завершилася пострілом останнього, та цим шансом Віталій не скористався – м’яч пройшов вище воріт.

Відмітимо велику кількість поданих Гунчаком у другому таймі штрафних з лівого флангу, та жоден із них не привів до бажаного результату: або захисникам вдавалося винести м’яча подалі від воріт, або гравці «Буковини» не встигали до нього.

Слід було очікувати більш активної гри динамівців за такого рахунку, адже одна єдина помилка господарів – і рахунок міг би стати нічийним, проте приблизно на 25 хвилині другого тайму матч можна було закінчувати. Ні, гості таки намагалися атакувати, але «без вогнику», та й буковинці в обороні грали впевнено й чітко. За останні 20 хвилин гри – жодного загострення, жодного небезпечного моменту глядачі так і не побачили. Гості не могли, а господарі не дуже вже й наполягали на збільшенні переваги. Нічого не дали й численні заміни, традиційні для кінцівок матчу, а останні хвилини пройшли взагалі за переваги «Буко».

Логічного штурму динамівців не відбулося і тут напрошується питання до головного тренера «Динамо-2»: чого не вистачило гравцям для проявлення волі? Невже у футболістів другої динамівської команди немає стимулу? Якщо такий результат і така гра – норма для підопічних Гусіна, то перспективи зіграти за першу команду в них мало ймовірні.

А для буковинців «Динамо-2» після повернення в першу лігу таки дійсно є зручним суперником: три матчі - три хоча й мінімальні, але перемоги… Через чотири дні у «Буко» на цьому ж полі гра з іншою київською командою – «Оболонню», в рамках наступного раунду Кубку України. Очікуємо перемогу й над ними?