НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Буковина - Зірка 1:2. Галенко приносить перемогу ###

27 травня. СОУ «Буковина».

Арбітр – О. Бондар (Хмельницький). Асистенти арбітра – О. Луценко (Харків), С. Шлончак (Черкаси). Четвертий арбітр – М. Левко (Чернівці). Інспектор ФФУ – М. Даневич (Київ)

«Буковина» Чернівці – «Зірка» (Кіровоград) - 1:2 (0:1)

Голи : Кочура (28) – 0:1, Мельник (80) – 1:1, Галенко (90+5) – 1:2.

Попередження: Смалько (15, «Зірка»), Луценко (85, «Зірка»), Циколія (87, «Буковина»).

Вилучення: Циколія 90 - Смалько 90+4

«Буковина»: Чурілов, Циколія, Мельник, Керчу, Басов, Гунчак, Орловський, Сантрапинських, Степанков (Дорош, 51), Семенюк, Маковійчук (Донець, 64, Блажко, 74). Гол. тренер – Вадим Заяць.

«Зірка»: Товт, Пінчук, Смалько, Скляр (Остроушко, 78), Скороходов (Рудницький, 75), Батальський, Бідненко, Ситник (Чорномаз, 82), Бочкур, Онгфіанг (Луценко, 61), Кочура.

Команди по-різному провели матчі попереднього туру. «Зірка», яка розігралася у другому колі, виграла черговий матч у «Динамо-2», а «Буковина» програла у Брюховичах ФК «Львів», тому й, напевно, по-різному підійшли до нинішнього поєдинку. Це сказалося вже на початку матчу, який був за «Зіркою». Протягом перших 7-8 хвилин кіровоградці подали два кутових і небезпечно прострілював уздовж воріт «Буковини» Ситник, але до удару по воротах справа не дійшла.

Перевага потихеньку почала переходити до господарів. Спочатку на 8 хвилині гострий простріл Семенюка призвів до рикошету та кутового, а після подачі кутового вище воріт пробивав Степанков. Через дві хвилини Онгфіанг збив у метрах тридцяти від своїх воріт Гунчака, але штрафний удар Циколії не вдався. На 15 хвилині в центрі поля прямою ногою жорстко зіграв проти Степанкова капітан «Зірки» Смалько, за що отримав першого в матчі «гірчичника», а вже через дві хвилини поблизу штрафного майданчику збили Маковійчука. Два штрафних, проте ніякого результату: в першому епізоді чітко зіграв досвідчений Товт, а в іншому м’яч пішов набагато вище воріт «Зірки».

Кидалася в очі велика, як ніколи, кількість помилок буковинців у центрі та на половині поля гостей. Насичена оборона гостей плюс постійний пресинг змушували чернівчан робити неточні передачі та унеможливлювали ведення широкої комбінаційної гри, до якої звик чернівецький вболівальник. Не встигали на простріли Семенюка Маковійчук та Гунчак, відверто не йшла гра в того ж Маковійчука, Сантрапинських та Степанкова. Натомість «Зірка» грала цікавіше та жвавіше. Дальній удар наніс Скороходов, а на 27 хвилині вдруге небезпечно прострілював Ситник, партнерам якого ледь-ледь не вдалося відкрити рахунок у матчі.

Трибуни почали голосно призивати своїх улюбленців до більш активних та ефективних дій, та сталося якраз протилежне. Кочура спочатку гостро прострілив вздовж воріт «Буковини», а вже через хвилину скористався прикрою помилкою чернівецьких оборонців і логічно продовжив тенденцію останніх 6-7 хвилин, впритул розстрілявши Чурілова. 0:1 – «Зірка» веде у рахунку, а в буковинців напрочуд не вдається нічого створити в атаці. Відмітимо, що в першому таймі Товт жодного разу серйозно так і не вступив у гру – настільки чітко діяли його товариші по команді.

Через чотири хвилини дальній удар не вдається Орловському і після цього гра на деякий час ніби то зупинилася. Складалося враження, що яскраве сонечко заколисало гравців на полі. Прокинулися команди на 40 хвилині, коли знову ж ті самі Кочура та Ситник створили небезпеку на лівому фланзі атаки «Зірки». Наприкінці тайму Степанков блискуче зіграв на правому фланзі, увійшов до штрафного майданчику суперників, але знову не пощастило завершити простріл Гунчаку.

Другий тайм розпочався недовгочасною розкачкою, яка перейшла до більш активних дій «Буковини». Під час однієї з атак трохи загрався з м’ячем Гунчак, і в гостей вийшла гостра контратака, щоправда захисникам вдалося врешті решт загасити пожежи. «Зірка» пресингувала суперника навіть на його половині поля і почало складатися враження, що кіровоградці приїхали до Чернівців саме за перемогою. На 55 хвилині Батальський без перешкод пробивав по центру воріт господарів, але захисники виносять «шкіряного» зі штрафного майданчику. Щоправда, за кілька хвилин до цього після удару Семенюка м’яч вийшов на кутовий. Його подав Сантрапинських, Товт на виході помилився, але м’яча не було кому підібрати.

«Буковина» під натиском трибун намагається зрівняти рахунок. Сантрапинських навісив зправа, але Фортуна цього разу посміхнулася гостям і не дозволила кращому бомбардиру першої ліги Гунчаку поповнити рахунок забитих голів. Батальський на це відповів ударом головою впритул, проте й тут м’яч проходить в лічених сантиметрах від воріт чернівчан. Ударів по воротах було достатньо, але, але… Нічого не виходить при завершенні атак ані Маковійчуку, ані Сантрапинських, ані Семенюку. Протягом 62-64 хвилин «Буко» подає три кутових поспіль, які знову ж таки ні до чого насправді небезпечного не призвели.

На 68 хвилині Кочура вдруге розписується у воротах Чурілова, проте задовго до останнього удару боковий суддя підняв прапорець, фіксуючи офсайд. Після цього буковинці знову й знову йдуть уперед, але, як і в першому таймі, неточні передачі та помилки нівелюють усі зусилля господарів. Активно грав Дорош, який вийшов на заміну. Його дії призвели до чергового кутового і ось, нарешті, після підключення до атаки захисника чернівчан Мельника «шкіряний» таки опиняється у сітці воріт «Зірки». 1:1!

Здавалося б, «Буковина» традиційно має дотиснути суперника, та гості були зовсім іншої думки. Не залишає у спокою захист господарів Кочура: його черговий удар на 88 хвилині нейтралізує Чурілов, а ще через три хвилини після його вистрілу м’яч пролітає поруч зі штангою. Відповідь «Буко» не забарилася – Мельник ледь не відзначився вдруге, а згодом і Басов, «зірка другого поверху», головою б’є по воротах Товта. Воротар на місті.

І коли вже відраховувалися останні секунди матчу, остання атака кіровоградської команди призводить до кутового. Навіс, і «свіженький» Галенко головою вбиває «вбивчого цвяха» у ворота чернівчан. 1:2 – зовсім неочікувана розв’язка, яка значно погіршує шанси «Буковини» на бронзові нагороди чемпіонату.

А що «Зірка»? Команда перемогла цілком логічно, виходячи з перебігу подій гри, і була значно ближчою до цієї перемоги, аніж буковинці – до нічиєї. Схоже, її успіхи у другому колі ще не завершились, і, якщо перше коло було б зіграно інакше, зараз команда претендувала б на значно вищи позиції у турнірній таблиці.