НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Буковина - Сталь 1:0. Тріумф останнього акорду ###

"Буковина" - "Сталь" 1:0

Гол: Гунчак 44

Арбітр – П. Чижевський (Київ). Асистенти арбітра – О. Дробітько (Полтава), Т. Соломчак (Тернопіль). Четвертий арбітр – О. Найко (Чернівці). Інспектор ФФУ – О. Чорний (Донецьк).

«Буковина»: О. Мусієнко, В. Олефір, О. Керчу, С. Басов, О. Вечтомов (І. Циколія, 87), Р. Дорош, І. Мельник (Б. Орловський, 90+1), Є. Сантрапинських (Є. Ушаков, 72), Р. Гунчак, С. Маковійчук (к/к), О. Семенюк. Гол. тренер – Вадим Заяць.

«Сталь»: А. Комарицький, Д. Ховбоша, С. Колесниченко, Б. Кондратюк, І. Сікорський, Є. Одинцов (В. Палагнюк, 46), А. Поступаленко, В. Гавриш (к/к), Ю. Батюшин (Р. Локтіонов, 46), Б. Окана-Стазі, Н. Колінс (М. Дегтярьов, 80). Гол. тренер – А. Волобуєв.

Попередження: Поступаленко («Сталь», 26), Дорош («Буковина», 38), Басов («Буковина», 70), І. Мельник («Буковина», 74), Вечтомов («Буковина», 82), Поступаленко («Сталь», 83).

Видалення: Поступаленко («Сталь», 83).

Команди цим туром завершували осінню частину чемпіонату, і завдання у сьогоднішніх суперників були приблизно однаковими: закріпитися у верхній частині турнірної таблиці й піти на перерву з більш комфортної позиції. Проте слід згадати слова наставника алчевців Анатолія Волобуєва по результатам післяматчевої прес-конференції матчу першого кола – щось на кшталт «З яких це пір «Буковина» приїжджає до нас за трьома очками?», адже саме це сказав перед ним тренер чернівчан Вадим Заяць. Поєдинок, як ми пам’ятаємо, закінчився внічию, хоча гості дійсно могли увезти з Алчевська перемогу. І ці слова Волобуєва, безперечно, стали для буковинців додатковим стимулом до тріумфу у домашньому матчі проти «Сталі».

Випереджуючи перебіг подій у підзвітному поєдинку, хочу також згадати попередню домашню гру «Буковини» проти кримського «Титану». Якийсь незрозумілий, та, очевидно, неадекватний читач нашого сайту з Криму звинуватив мене в однобокому висвітленні подій та очевидним симпатіям до своєї команди. Може, в нього відсутній зір або розуміння футболу, та гостей фактично не було видно протягом матчу і ті, хто бачив ту гру, навряд чи можуть звинуватити мене в подібному. Так ось, у грі «Буковина» - «Сталь» події були приблизно такими самими. Принаймні, в першому таймі.

Кого можна згадати зі складу алчевців? Хіба що Одінцова, який тричі отримував в ідеальних умовах м’яча на правому фланзі атаки своєї команди, та жодного разу не зміг забезпечити якісним пасом партнерів + двічи опинявся в офсайді, або Сікорського, що в одному епізоді відверто зіграв рукою, а в іншому досить грубо зіграв проти Маковійчука.

Весь інший час ініціативою майже безроздільно володіли господарі. Розпочалося все ще з сьомої хвилини, коли під час однієї атаки влучити в ціль могли Ігор Мельник, Семенюк та Гунчак. Невдовзі Маковійчук відібрав м’яча в опонентів і вдарив по воротах алчевців з-під захисника, та «шкіряний» пройшов мимо. На 10 хвилині спочатку Семенюк гостро увірвався лівим флангом у штрафний майданчик суперника, а потім Вечтомов на протилежному фланзі віддавав паса на Маковійчука: той дотягнувся, але не зміг зупинити м’яч, і по воротах Комарицького пробив Ігор Мельник. Неточно.

«Сталь» огризнулася на 12 хвилині – це Окана-Стазі пробивав зі штрафного, та Мусієнко був начеку. І це був, так би мовити, лише момент, оскільки через три хвилини захисники гостей ледь не вразили власні ворота, а постріл Дороша на 16 хвилині рикошетом від захисника алчевців пішов на кутовий.

Небезпечними були навіси у виконанні «Буковини». Після одного з них, у виконанні Сантрапинських, Маковійчук бив головою, але м’яч пройшов поряд із правою стійкою, а на 22 хвилині чи то навіс, чи то удар Керчу оминув цю саму стійку!

Далі... Краще презентую вам власну стенограму подій протягом наступних двадцяти хвилин першого тайму:

23 – після удару Мельника Маковійчук ледь не встиг підправити «круглого» у сітку

24 – постріл Гунчака зі штрафного «бере» Комарицький

31 – бликучий прохід Керчу лівим флангом закінчується навісом на Вечтомова та ударом останнього головою – вище...

32 – Семенюк пробив під кутом - Комарицький

34 – навіс Сантрапинських, обробка м’яча Маковійчуком і пас на Гунчака, удар останнього – знову Комарицький...

41 – неточний удар Сантрапинських після навісу партнерів

Спроба гостей прокинутися відбулася на початку сорокових хвилин. Спочатку Окана-Стазі вдруге після штрафного змусив вступити у гру Мусієнка, а на 43 хвилині абсолютно неочікувано для господарів із центру штрафного майданчика головою пробив Гавриш, і, на щастя «Буковини», Мусієнко діяв упевнено, ліквідувавши загрозу.

А далі, всупереч логіці, був гол. Навіс Керчу, удар головою Басова, а Гунчак, опинившись у потрібний момент на портібному місці, розстрілює ворота суперників. 1:0!

На початку другого тайму команди обмінялися гострими моментами. На удар і небезпечний навіс Сантрапинських «Сталь» відповіла гострими діями Поступаленка та активного Окана-Стазі, а Локтіонов, що вийшов на заміну, прорвався лівим флангом і вистрілив трохи вище воріт «Буко».

Дії гравців чернівецької команди в цьому матчі вирізнялися відчайдушністю та невгомонною жагою боротьби: всі ланки «Буковини» боролися за кожен метр поля й діставали м’яча у, здавалося б, безнадійних ситуаціях. Наприклад, Вечтомов, утративши в центрі поля «шкіряного», вже через лічені хвилини видряпав його у нападників «Сталі», а інші навіть лежачі вигравали мікродуелі в опонентів. І логічним було відновлення беззаперечної переваги господарів на полі. Хазяйнував на підступах до штрафного майданчика суперників Гунчак: він бив по воротах із вигідних ситуацій як підготувавшись, так і з льоту, навішував, пробивав штрафні, але ворота алчевців у другому таймі не піддавалися кращому гравцеві першої ліги минулого сезону.

Не здавався до самого кінця матчу й капітан «Буковини» Маковійчук, якому просто катастрофічно не щастило цього холодного осіннього дня. Він мав безліч моментів у першому таймі, виходив на ударні позиції в другому, проходив флангом, бив по воротах, але «Сезам» для нього так і не відкрився.

На початку 70-х хвилин чернівчани «завдяки» емоціям отримали ряд жовтих карток і тренери, запобігаючи наприємностям, змушені були вдатися до замін. Та це фактично не змінило ситуацію на полі: «Буковина» атакувала, «Сталь» захищалася й контратакувала, причому кілька разів досить таки небезпечно. Це Гавриш підступно вистрілив по воротах господарів зі штрафного, а також Колінс у падінні пробивав головою. В обидвох моментах Мусієнко був на висоті.

Тим часом Маковійчук пройшов флангом та вдарив по воротах Комарицького і майже відразу Семенюк добивав «предмет суперечки», та кіпер «Сталі» разом із захисниками відвели загрозу від своїх воріт. А завершувався матч ... «дальньою артилерією» Керчу і Мельника, хоча, власне, вони розігнали останніх горобців зі стадіону, оскільки «шкіряний» в обох випадках просвистів значно вище воріт.

У підсумку – впевнена за грою, а не за результатом перемога «Буковини» й команда відривається від «Сталі» в турнірній таблиці на п’ять очок, як мінімум закріплюючись на шостій позиції. Серія непоганих матчів, у яких буковинці пропустили лише один м’яч, логічно завершує осінню частину чемпіонату і чернівчани відбувають у відпустку в позитивному настрої. А щодо цього протистояння... Якщо «Буковина» їздить до Алчевська із завданням перемогти, до вдома не зробити цього вона просто не має права -))